STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > World Youth Championship 2013 Central Saanich, CAN > Speed Qualifications


World Youth Championship 2013 Central Saanich, CAN

World Youth Championship 2013 Central Saanich, CAN - Speed Qualifications


14.08.2013 12 a.m. (B female, B male, A female, A male, J female, J male)

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Central Saanich, CAN (1/1)

Year:
2013 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
World Youth Championship (1/1)

Stage:
Qualifications (1/1)

Who:
female juniors (1/1)
female youth A (1/1)
female youth B (1/1)
male juniors (1/1)
male youth A (1/1)
male youth B (1/1)
Loading...
 
Map
World Youth Championship 2013 Central Saanich, CAN
2013-08-15 - 2013-08-19
17.08.2013 Lead Qualifications 1
14.08.2013 Lead Qualifications 2
14.08.2013 12 a.m. (B female, B male, A female, A male, J female, J male)>Speed Qualifications
19.08.2013 16:30Speed Finals
19.08.2013 9:30Lead Semifinals
20.08.2013 16:15 presention - 16:30 observation - start after observationLead Finals
 
Result
Qualification male youth B Speed
Last Name First Name Place Result
CHI Iñiguez Pedro
ECU Valencia Danny
ECU Granja Carlos
ECU Pozo Marlon Alexis
RUS Trukhanov Fedor
CHI Ponce Daniel
RSA Findlay Adam John Bruno
VEN Sojo Luis David
USA Retoff Michael
KAZ Kostyukov Roman
RUS Kotov Danila
USA Lieuw Brandon
RSA Pobe Katleho
USA Becker Nicholas
RSA Robinson Matthew
USA Steffey Peter
RUS Myznikov Vladislav
CHN Huanzong Chen
FRA Salaun Penquer Jean
RUS Rudatskiy Lev
UKR Pavlenko Kostiantyn
UKR Pavlenko Kostiantyn
Qualification male youth A Speed
Last Name First Name Place Result
ECU Cisneros Mario
RUS Shikov Aleksandr
KAZ Kustayev Zhaslan
RSA Rosser Dale
CAN Gosselin Tristen
CHI Farah Borja
CHI Escobar Ronny
USA Criss Jake
USA Mitchell Brendan
KAZ Kuguyenko Alexandr
CRO Cujic Borna
CHI Mellado Inti
CAN Karaman Dmitri
USA Skinn Collier
RSA Slabbert Thomas
USA Brosler John
RUS Diachkov Maksim
USA Moody Dillon
KAZ Rakyshev Sagzhan
KAZ Panfilov Alexey
VEN Guevara Tomas
RSA Roering Grivin
RUS Zakirov Danil
VEN Martinez Antonio
RUS Faizullin Ruslan
RUS Artamonov Georgy
FRA Salaun Penquer Emmanuel
SUI Grichting Gian-Luca
GER Bosler Joshua
CZE Kriz Jan
ITA Santoni Alessandro
ITA Santoni Alessandro
Qualification male juniors Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Savelyev Artem
USA Pitzel Thomas
CHI LANGBEHN FACUNDO
USA Strickland Ryan
RUS Payl Konstantin
CAN Bilodeau Francis
CAN Branda Ian
CAN White Cameron
USA DiTrani Trevor
VEN Diaz Luis M
KAZ Khaibullin Rishat
IND Satarkar Tuhim Vikas
USA Labarge Dominic
USA Levin Josh
RUS Luzhetskii Sergei
KOR Cho Seungwoon
CHI Aljaro Jose Maria
VEN Aponte Kevin
RUS Chesnokov Semen
ECU Acosta Edward
CAN Stewart- Patterson Robert
VEN Vargas Valentin
KAZ Maimuratov Amir
RUS Deulin Vladislav
RUS Suyushkin Nikita
VEN NOYA ERIK
FRA Moro Guillaume
FRA Nambot Quentin
RUS Deulin Vladislav
RUS Suyushkin Nikita
VEN NOYA ERIK
FRA Moro Guillaume
FRA Nambot Quentin
Qualification female juniors Speed
Last Name First Name Place Result
USA Miller Delaney
ECU Rojas Andrea
RUS Shatalova Varvara
USA Russell Shannon
USA Metcalf Amelia
USA Nazarian Alexa
RUS Baranova Valeria
CAN Stewart- Patterson Alison
RUS Okolnichniko. Svetlana
RUS Skorodumova Tatiana
FRA Jaubert Anouck
FRA BRUCKNER Esther
POL Rudzinska Aleksandra
AUT Lach Nina
POL Rudzinska Aleksandra
AUT Lach Nina
Qualification female youth A Speed
Last Name First Name Place Result
ECU Mejia Nicole
VEN Lau Valentina
USA Wu Jacquelyn
USA Tolson Hannah
USA Condie Kyra
USA Rogan Danielle
VEN Matheus Michelle
KAZ Grunyashina Yelena
RSA Sealy-Fisher Rachel
VEN Gonzalez Hilary
USA Carr Megan
KAZ Marlenova Assel
RSA Slabbert Annabelle
USA Lieuw Kayla
RUS Shelpakova Polina
RUS Emets Anna
RUS Markusheva Elena
RUS Motovilova Svetlana
FRA Deschamps Margaux
FRA Sarisson Aurelia
POL Chudziak Patrycja
AUT Elmer Alexandra
POL Chudziak Patrycja
AUT Elmer Alexandra
Qualification female youth B Speed
Last Name First Name Place Result
RSA Veiga Sabrina
CHI Silva Muykuay
RUS Barashchuk Ekaterina
ECU Rengifo Dharmak
IND Deshmukh Mayuri
USA Buhrfeind Claire
ECU Haro Domenica
USA Marsanova Margarita
USA Trinidad Sidney
CAN Moss Elena
USA McKeehan Grace
VEN Romero Liesli
GER Grünewald Florence
RUS Kan Daria
FRA FLEURET ELMA
RUS Provalova Alexandra
SUI Fux Evelyne
RUS Manuylova Anastasia
RUS Manuylova Anastasia

write to me