STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Paraclimbing World Championship 2011 Arco, ITA > Speed


Paraclimbing World Championship 2011 Arco, ITA

Paraclimbing World Championship 2011 Arco, ITA - Speed


18.07.2011

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Arco, ITA (1/1)

Year:
2011 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Paraclimbing World Championship (1/1)

Stage:
Qualifications (1/1)

Who:
MEN amputee arm PD (1/1)
MEN amputee both leg PD (1/1)
MEN amputee leg PD (1/1)
MEN arthritis+neurological PD (1/1)
MEN complete neurolog. leg disability PD (1/1)
MEN visual impairment B1 (1/1)
MEN visual impairment B2 (1/1)
MEN visual impairment B3 (1/1)
WOMEN amputee arm PD (1/1)
WOMEN arthritis+neurological PD (1/1)
WOMEN visual impairment B1 (1/1)
WOMEN visual impairment B2 (1/1)
Loading...
 
Map
Paraclimbing World Championship 2011 Arco, ITA
2011-07-18 - 2011-07-19
18.07.2011 >Speed
19.07.2011 Lead
 
Result
Qualification MEN visual impairment B1 Speed
Last Name First Name Place Result
ITA Stefani Matteo 1 25.79
ESP Cepero Gutierrez Manuel 2 42.81
RUS Kostakiov Roman 3 44.01
ESP Domínguez Negreira Oscar 4 45.80
ITA Causin Alessandro 5 79.01
Qualification MEN visual impairment B2 Speed
Last Name First Name Place Result
ITA Salvagnin Simone 1 32.64
ITA Bellinzani Oliviero 2 19.17
Qualification MEN visual impairment B3 Speed
Last Name First Name Place Result
ESP Carretero Campon Domingo 1 33.23
ESP Pérez Amado Ricardo 2 40.13
Qualification WOMEN visual impairment B1 Speed
Last Name First Name Place Result
ITA Parente Silvia 1 64.33
RUS Rakhmankulova Dilyara 2 67.93
Qualification WOMEN visual impairment B2 Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Panova Tatiana 1 58.72
Qualification MEN amputee leg PD Speed
Last Name First Name Place Result
ESP Carmona Barandiaran Urko 1 25.49
GER Grausam Günther 2 27.18
ITA Bellinzani Oliviero 3 41.18
Qualification MEN amputee arm PD Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Saparov Mikhail 1 43.80
Qualification WOMEN amputee arm PD Speed
Last Name First Name Place Result
ESP De la Calle Pizarro Paula 1 29.05
Qualification MEN arthritis+neurological PD Speed
Last Name First Name Place Result
HUN Szijártó András 1 12.52
ITA Alberghini Matteo 2 19.03
FRA Ribière Philippe 3 21.22
ITA Masento Matteo 4 26.80
BLR Virt Vladzimir 5 28.39
ITA Marsigli Maurizio 6 28.39
ESP Del Gado Barroso Jose Miguel 7 30.86
ITA Lancianese Renzo 8 42.04
KAZ Pynka Sergey 9 73.46
Qualification WOMEN arthritis+neurological PD Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Kurshakova Valentyna 1 52.48
Qualification MEN amputee both leg PD Speed
Last Name First Name Place Result
CHN Xia Boyu 1 55.26
Qualification MEN complete neurolog. leg disability PD Speed
Last Name First Name Place Result
GER Richter Sebastian 1 43.44

write to me