STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > European Championship 2013 Lead and Speed Chamonix, FRA > Speed Women's and Men's Finals


European Championship 2013 Lead and Speed Chamonix, FRA

European Championship 2013 Lead and Speed Chamonix, FRA - Speed Women's and Men's Finals


12.07.2013 21:15

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chamonix, FRA (1/1)

Year:
2013 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
European Championship (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
European Championship 2013 Lead and Speed Chamonix, FRA
2013-07-10 - 2013-07-13
11.07.2013 10:30Lead Men's Qualifications
12.07.2013 09:30Lead Women's Qualifications
12.07.2013 15:30Speed Men's Qualifications
12.07.2013 15:30Speed Women's Qualifications
12.07.2013 19:30Paraclmbing Lead Finals
12.07.2013 21:15>Speed Women's and Men's Finals
13.07.2013 10:00Lead Women's and Men's Semifinals
13.07.2013 21:15Lead Men's Finals
13.07.2013 21:15Lead Women's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Boldyrev Danyil 1 6.36
POL Dzienski Marcin 1 6.48
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.56
CZE Hroza Libor 1 6.67
RUS Shevchenko Arsenii 1 6.85
ITA Gontero Leonardo 1 7.30
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 1 7.34
RUS Faizullin Ruslan 1 9.84
POL Komosinski Jedrzej 9 6.55
RUS Suyushkin Nikita 10 7.04
RUS Shikov Aleksandr 11 7.04
RUS Luzhetskii Sergei 12 7.64
FRA Nambot Quentin 13 8.06
FRA Mawem Bassa 14 fall
FRA LE COUSTER Yoann 15 fall
RUS Kokorin Stanislav 16 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.21
UKR Boldyrev Danyil 1 6.23
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.35
POL Dzienski Marcin 1 9.45
ITA Gontero Leonardo 5 6.37
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 6 6.39
RUS Shevchenko Arsenii 7 6.61
RUS Faizullin Ruslan 8 fall
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.16
POL Dzienski Marcin 1 7.62
UKR Boldyrev Danyil 3 8.09
UKR Gontaryk Yaroslav 4 fall
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Boldyrev Danyil 1 6.06
UKR Gontaryk Yaroslav 2 fall
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.03
POL Dzienski Marcin 2 6.36
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.29
RUS Gaidamakina Alina 1 8.34
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.53
FRA Jaubert Anouck 1 8.75
RUS Kaplina Iuliia 1 8.87
RUS Tsyganova Anna 1 9.06
RUS Levochkina Yuliya 1 9.08
RUS Polekhina Kseniya 1 9.19
POL Buczek Klaudia 9 8.96
POL Chudziak Patrycja 10 9.47
POL Prokopiuk Monika 11 9.50
AUT Pichler Stefanie 12 9.61
RUS Iakovleva Natalia 13 9.94
AUT Lach Nina 14 9.99
UKR Shymkova Anastasia 15 10.97
UKR Marenych Alla 16 11.88
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.36
RUS Tsyganova Anna 1 8.40
RUS Levochkina Yuliya 1 8.56
RUS Kaplina Iuliia 1 8.96
RUS Polekhina Kseniya 5 8.65
RUS Gaidamakina Alina 6 8.71
RUS Krasavina Mariia 7 10.55
FRA Jaubert Anouck 8 fall
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Tsyganova Anna 1 8.13
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.34
RUS Kaplina Iuliia 3 8.14
RUS Levochkina Yuliya 4 9.44
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 8.80
RUS Kaplina Iuliia 2 fall
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Tsyganova Anna 1 8.12
POL Rudzinska Aleksandra 2 8.18

write to me