STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2015 Speed Central Saanich, CAN > Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2015 Speed Central Saanich, CAN

Climbing Worldcup 2015 Speed Central Saanich, CAN - Women's and Men's Finals


01.01.1970 18.00

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Central Saanich, CAN (1/1)

Year:
2015 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2015 Speed Central Saanich, CAN
2015-05-17 - 2015-05-17
01.01.1970 18.00>Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
FRA Mawem Bassa 1 6.17
POL Dzienski Marcin 1 6.42
RUS Shevchenko Arsenii 1 6.49
USA Brosler John 1 6.54
RUS Shilov Aleksandr 1 6.69
POL Komosinski Jedrzej 1 6.84
CHN ZHONG Qixin 1 7.10
CAN McColl Sean 1 15.12
FRA Moro Guillaume 9 7.24
USA Hammer Max 10 7.41
CAN Bilodeau Francis 11 8.02
CAN Gosselin Tristen 11 8.02
ITA Gontero Leonardo 13 fall
CZE Hroza Libor 13 fall
FRA Nambot Quentin 13 fall
CAN Stewart- Patterson Robert 13 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
FRA Mawem Bassa 1 6.06
POL Dzienski Marcin 1 6.20
CHN ZHONG Qixin 1 6.38
RUS Shevchenko Arsenii 1 7.39
RUS Shilov Aleksandr 5 6.97
POL Komosinski Jedrzej 6 7.19
CAN McColl Sean 7 8.29
USA Brosler John 8 fall
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.41
POL Dzienski Marcin 1 7.09
RUS Shevchenko Arsenii 3 7.19
FRA Mawem Bassa 4 7.60
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
FRA Mawem Bassa 1 6.05
RUS Shevchenko Arsenii 2 6.35
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.26
POL Dzienski Marcin 2 7.01
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
FRA Jaubert Anouck 1 8.33
RUS Kaplina Iuliia 1 8.34
RUS Krasavina Mariia 1 8.39
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.50
POL Buczek Klaudia 1 8.73
POL Chudziak Patrycja 1 8.84
RUS Tsyganova Anna 1 9.63
IRI ESMAEILZADEH Farnaz 1 9.96
POL Ropek Edyta 9 8.73
POL Prokopiuk Monika 10 8.96
USA Meister Erica 11 10.46
FRA Sarisson Aurelia 12 11.14
CAN Stewart- Patterson Alison 13 11.21
USA Trinidad Sidney 14 11.47
CAN Moss Elena 15 13.13
CAN Dube-Laroche Maggy 16 fall
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 8.06
FRA Jaubert Anouck 1 8.16
RUS Krasavina Mariia 1 8.17
RUS Tsyganova Anna 1 8.27
POL Rudzinska Aleksandra 5 8.64
POL Buczek Klaudia 6 8.72
IRI ESMAEILZADEH Farnaz 7 9.00
POL Chudziak Patrycja 8 10.84
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 7.74
RUS Krasavina Mariia 1 8.31
FRA Jaubert Anouck 3 8.34
RUS Tsyganova Anna 4 8.37
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Tsyganova Anna 1 8.04
FRA Jaubert Anouck 2 11.27
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 7.82
RUS Krasavina Mariia 2 8.71

write to me