STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2015 Boulder and Speed Chongqing, CHN > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2015 Boulder and Speed Chongqing, CHN

Climbing Worldcup 2015 Boulder and Speed Chongqing, CHN - Speed Women's and Men's Finals


01.01.1970

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chongqing, CHN (1/1)

Year:
2015 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2015 Boulder and Speed Chongqing, CHN
2015-06-20 - 2015-06-21
01.01.1970 09h30Boulder Women's and Men's Semifinals
01.01.1970 >Speed Women's and Men's Finals
01.01.1970 17:00Boulder Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.15
UKR Boldyrev Danyil 1 6.16
FRA Mawem Bassa 1 6.19
CZE Hroza Libor 1 6.33
POL Dzienski Marcin 1 6.34
IRI Alipourshena. Reza 1 6.36
RUS Shilov Aleksandr 1 6.41
KAZ Maimuratov Amir 1 6.77
CHN Ou ZhiYong 9 6.67
FRA Nambot Quentin 10 6.69
CAN Stewart- Patterson Robert 11 6.76
RUS Kokorin Stanislav 12 6.90
CHN Lin Penghui 13 7.02
POL Komosinski Jedrzej 14 7.09
RUS Luzhetskii Sergei 15 7.96
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 16 8.36
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Boldyrev Danyil 1 5.90
CZE Hroza Libor 1 5.95
FRA Mawem Bassa 1 6.00
CHN ZHONG Qixin 1 6.10
POL Dzienski Marcin 5 6.02
RUS Shilov Aleksandr 6 6.20
IRI Alipourshena. Reza 7 6.30
KAZ Maimuratov Amir 8 6.53
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Boldyrev Danyil 1 5.67
CHN ZHONG Qixin 1 6.06
FRA Mawem Bassa 3 7.73
CZE Hroza Libor 4 fall
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 5.85
FRA Mawem Bassa 2 fall
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 5.81
UKR Boldyrev Danyil 2 6.56
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.20
RUS Kaplina Iuliia 1 8.24
FRA Jaubert Anouck 1 8.36
RUS Tsyganova Anna 1 8.79
POL Ropek Edyta 1 8.97
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.09
POL Chudziak Patrycja 1 9.48
POL Brozek Anna 1 9.62
KAZ Kuznetsova Tamara 9 8.94
POL Prokopiuk Monika 10 9.23
POL Buczek Klaudia 11 9.28
KAZ Marlenova Assel 12 9.60
AUT Lach Nina 13 10.50
KAZ ZHIZNEVSKAYA Alexandra 14 11.37
UKR Marenych Alla 15 11.45
SIN Sim Mingxin, Judith 16 13.33
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 7.71
RUS Krasavina Mariia 1 7.74
FRA Jaubert Anouck 1 8.17
POL Ropek Edyta 1 9.16
RUS Tsyganova Anna 5 8.30
POL Rudzinska Aleksandra 6 8.46
POL Chudziak Patrycja 7 8.76
POL Brozek Anna 8 10.40
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 7.67
POL Ropek Edyta 1 8.46
FRA Jaubert Anouck 3 7.88
RUS Kaplina Iuliia 4 fall
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 8.03
FRA Jaubert Anouck 2 fall
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 7.92
POL Ropek Edyta 2 8.16

write to me