STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2013 Speed Baku, AZE > Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2013 Speed Baku, AZE

Climbing Worldcup 2013 Speed Baku, AZE - Women's and Men's Finals


23.06.2013 19:30

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Baku, AZE (1/1)

Year:
2013 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2013 Speed Baku, AZE
2013-06-22 - 2013-06-23
23.06.2013 8.00 p.m.Women's and Men's Qualifications
23.06.2013 19:30>Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.25
UKR Boldyrev Danyil 1 6.34
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.52
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.59
ITA Gontero Leonardo 1 6.63
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 1 6.99
POL Swirk Lukasz 1 7.55
FRA LE COUSTER Yoann 1 8.69
POL Dzienski Marcin 9 6.44
POL Komosinski Jedrzej 10 6.61
RUS Sabitov Eduard 11 7.30
RUS Astashkin Evgeny 12 7.52
RUS Sinitcyn Sergei 13 8.03
FRA Mawem Bassa 14 8.47
CZE Hroza Libor 15 fall
FRA Moro Guillaume 16 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
ITA Gontero Leonardo 1 6.27
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.44
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.57
RUS Kokorin Stanislav 1 6.63
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 5 6.54
POL Swirk Lukasz 6 7.16
UKR Boldyrev Danyil 7 7.18
FRA LE COUSTER Yoann 8 7.21
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.18
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.37
ITA Gontero Leonardo 3 6.77
RUS Timofeev Dmitrii 4 fall
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
ITA Gontero Leonardo 1 6.66
RUS Timofeev Dmitrii 2 8.18
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.28
UKR Gontaryk Yaroslav 2 6.75
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.91
RUS Gaidamakina Alina 1 8.94
POL Buczek Klaudia 1 9.18
FRA Jaubert Anouck 1 9.21
RUS Levochkina Yuliya 1 9.28
FRA Heitz Margot 1 9.40
RUS Krasavina Mariia 1 9.86
RUS Kaplina Iuliia 1 9.96
UKR Savisko Anastasiya 9 9.27
KAZ Kuznetsova Tamara 10 9.53
UKR Marenych Alla 11 9.68
RUS Klochkova Anastasiia 12 10.03
AUT Pichler Stefanie 13 10.06
AUT Elmer Alexandra 14 10.40
POL Brozek Anna 15 11.26
KAZ Iskakova Aliya 16 15.52
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 8.36
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.54
RUS Gaidamakina Alina 1 8.69
FRA Heitz Margot 1 9.33
POL Buczek Klaudia 5 9.17
FRA Jaubert Anouck 6 9.24
RUS Krasavina Mariia 7 10.08
RUS Levochkina Yuliya 8 11.44
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 8.05
RUS Gaidamakina Alina 1 8.51
POL Rudzinska Aleksandra 3 8.47
FRA Heitz Margot 4 9.38
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.64
FRA Heitz Margot 2 9.69
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 8.08
RUS Gaidamakina Alina 2 8.27

write to me