STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2013 Lead and Speed Perm, RUS > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2013 Lead and Speed Perm, RUS

Climbing Worldcup 2013 Lead and Speed Perm, RUS - Speed Women's and Men's Finals


28.09.2013

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Perm, RUS (1/1)

Year:
2013 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2013 Lead and Speed Perm, RUS
2013-09-27 - 2013-09-29
28.09.2013 09:30Lead Women's and Men's Qualifications 1
28.09.2013 14:00Lead Women's and Men's Qualifications 2
28.09.2013 18:00Speed Women's Qualifications
28.09.2013 18:00Speed Men's Qualifications
28.09.2013 >Speed Women's and Men's Finals
29.09.2013 10.30Lead Women's and Men's Semifinals
29.09.2013 19.15Lead Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.42
POL Dzienski Marcin 1 6.45
CHN ZHONG Qixin 1 6.78
RUS Shevchenko Arsenii 1 6.87
ITA Gontero Leonardo 1 7.12
RUS Suyushkin Nikita 1 7.38
RUS Atlarov Ivan 1 7.39
CZE Hroza Libor 1 7.80
RUS Shikov Aleksandr 9 7.03
RUS Faizullin Ruslan 10 7.19
RUS Luzhetskii Sergei 11 7.30
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 12 8.14
RUS Kokorin Stanislav 13 8.29
POL Swirk Lukasz 14 8.33
RUS Sinitcyn Sergei 15 fall
RUS Payl Konstantin 16 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.98
CHN ZHONG Qixin 1 7.00
RUS Shevchenko Arsenii 1 13.82
RUS Suyushkin Nikita 1 88.88
ITA Gontero Leonardo 5 8.22
RUS Timofeev Dmitrii 6 99.99
POL Dzienski Marcin 7 fall
RUS Atlarov Ivan 8 fall
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Shevchenko Arsenii 1 7.15
CZE Hroza Libor 1 7.26
RUS Suyushkin Nikita 3 8.84
CHN ZHONG Qixin 4 fall
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.44
RUS Suyushkin Nikita 2 11.85
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Shevchenko Arsenii 1 7.65
CZE Hroza Libor 2 fall
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.53
RUS Gaidamakina Alina 1 8.71
RUS Polekhina Kseniya 1 8.93
RUS Kaplina Iuliia 1 9.03
RUS Levochkina Yuliya 1 9.10
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.18
POL Buczek Klaudia 1 9.42
FRA Jaubert Anouck 1 10.14
POL Prokopiuk Monika 9 10.09
RUS Iakovleva Natalia 10 10.40
RUS Motovilova Svetlana 11 10.54
AUT Pichler Stefanie 12 11.06
RUS Shatalova Varvara 13 11.31
RUS Tsyganova Anna 14 fall
POL Chudziak Patrycja 15 fall
RUS Markusheva Elena 16 fall
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.44
RUS Gaidamakina Alina 1 8.48
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.69
RUS Levochkina Yuliya 1 9.22
POL Buczek Klaudia 5 8.72
RUS Polekhina Kseniya 6 9.62
RUS Kaplina Iuliia 7 99.99
FRA Jaubert Anouck 8 fall
RUS Levochkina Yuliya
RUS Polekhina Kseniya
RUS Krasavina Mariia
FRA Jaubert Anouck 12 fall
POL Buczek Klaudia
FRA Jaubert Anouck 14 fall
FRA Jaubert Anouck 15 fall
RUS Kaplina Iuliia 16 fall
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Gaidamakina Alina 1 8.35
RUS Levochkina Yuliya 1 8.70
POL Rudzinska Aleksandra 3 10.48
RUS Krasavina Mariia 4 10.82
RUS Levochkina Yuliya
RUS Krasavina Mariia
POL Rudzinska Aleksandra
RUS Gaidamakina Alina
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.38
POL Rudzinska Aleksandra 2 fall
RUS Levochkina Yuliya
RUS Gaidamakina Alina
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Gaidamakina Alina 1 8.35
RUS Levochkina Yuliya 2 8.78

write to me