STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN

Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN - Speed Women's and Men's Finals


23.03.2013

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chongqing, CHN (1/1)

Year:
2013 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN
2013-03-22 - 2013-03-23
23.03.2013 09h15Boulder Women's and Men's Semifinals
23.03.2013 >Speed Women's and Men's Finals
23.03.2013 17h20Boulder Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.61
UKR Boldyrev Danyil 1 6.64
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.74
POL Swirk Lukasz 1 6.91
CHN ZHONG Qixin 1 6.94
RUS Kokorin Stanislav 1 7.42
CZE Hroza Libor 1 7.63
POL Dzienski Marcin 1 7.71
ITA Gontero Leonardo 9 6.86
CHN Zhang Yuhang 10 7.74
POL Komosinski Jedrzej 11 8.09
KAZ Bokanov Sayat 12 8.20
KAZ Nazarov Alexey 13 8.31
UKR Zinchenko Volodymyr 14 8.75
CHN Li Guangdong 15 9.58
CHN Li Guangfeng 16 10.95
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.16
CHN ZHONG Qixin 1 6.22
POL Dzienski Marcin 1 6.55
CZE Hroza Libor 1 6.74
UKR Boldyrev Danyil 5 6.47
UKR Gontaryk Yaroslav 6 6.58
RUS Timofeev Dmitrii 7 6.59
POL Swirk Lukasz 8 7.80
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.38
RUS Kokorin Stanislav 1 6.42
POL Dzienski Marcin 3 6.76
CHN ZHONG Qixin 4 8.49
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.22
POL Dzienski Marcin 2 6.45
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 10.00
CZE Hroza Libor 2 fall
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.90
RUS Kaplina Iuliia 1 8.97
RUS Levochkina Yuliya 1 9.07
FRA Jaubert Anouck 1 9.11
FRA BRUCKNER Esther 1 9.18
FRA Heitz Margot 1 9.45
POL Ropek Edyta 1 9.61
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.83
RUS Gaidamakina Alina 9 9.70
CHN wang yang 10 9.71
RUS Iakovleva Natalia 11 9.90
RUS Titova Natalia 12 10.20
KAZ Kuznetsova Tamara 13 10.31
POL Buczek Klaudia 14 10.32
CHN He Cuilian 15 11.55
POL Prokopiuk Monika 16 13.27
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 8.85
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.85
RUS Kaplina Iuliia 1 8.95
FRA Jaubert Anouck 1 9.96
POL Ropek Edyta 5 8.90
FRA Heitz Margot 6 9.35
RUS Krasavina Mariia 7 9.56
FRA BRUCKNER Esther 8 12.60
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 8.86
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.03
FRA Jaubert Anouck 3 9.17
RUS Kaplina Iuliia 4 13.26
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kaplina Iuliia 1 8.44
FRA Jaubert Anouck 2 8.93
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Rudzinska Aleksandra 1 8.43
RUS Levochkina Yuliya 2 9.93

write to me