STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN > Boulder Women's and Men's Semifinals


Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN

Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN - Boulder Women's and Men's Semifinals


23.03.2013 09h15

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chongqing, CHN (1/1)

Year:
2013 (1/1)

Discipline:
Boulder (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Semifinals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
Map Seek first Seek perv Seek start nearest Seek next Seek last
Climbing Worldcup 2013 Boulder and Speed Chongqing, CHN
2013-03-22 - 2013-03-23
23.03.2013 09h15>Boulder Women's and Men's Semifinals
23.03.2013 Speed Women's and Men's Finals
23.03.2013 17h20Boulder Women's and Men's Finals
Members / Routes ? F1

F2

F3

F4

CHN yunqing liu Take a snapshot of yunqing liu
>
>
>
>
CHN Rong Jiang Take a snapshot of Rong Jiang
>
>
>
>
RUS Tatiana Shemulinkina Take a snapshot of Tatiana Shemulinkina
>
>
>
>
KAZ Tamara Kuznetsova Take a snapshot of Tamara Kuznetsova
>
>
>
>
KOR Sol Sa Take a snapshot of Sol Sa
>
>
>
>
GBR Mina Leslie- Wujastyk Take a snapshot of Mina Leslie- Wujastyk
>
>
>
>
GER Monika Retschy Take a snapshot of Monika Retschy
>
>
>
>
GBR Diane Merrick Take a snapshot of Diane Merrick
>
>
>
>
AUT Anna Stöhr Take a snapshot of Anna Stöhr
>
>
>
>
RUS Yana Chereshneva Take a snapshot of Yana Chereshneva
>
>
>
>
RUS Olga Iakovleva Take a snapshot of Olga Iakovleva
>
>
>
>
AUT Katharina Saurwein Take a snapshot of Katharina Saurwein
>
>
>
>
JPN Momoka ODA Take a snapshot of Momoka ODA
>
>
>
>
KOR Jain Kim Take a snapshot of Jain Kim
>
>
>
>
GER Juliane Wurm Take a snapshot of Juliane Wurm
>
>
>
>
FRA Melissa Le Neve Take a snapshot of Melissa Le Neve
>
>
>
>
USA Alex Puccio Take a snapshot of Alex Puccio
>
>
>
>
SLO Mina Markovic Take a snapshot of Mina Markovic
>
>
>
>
GBR Shauna Coxsey Take a snapshot of Shauna Coxsey
>
>
>
>
JPN Akiyo Noguchi Take a snapshot of Akiyo Noguchi
>
>
>
>
Members / Routes ? M1

M2

M3

M4

CHN Qinghua Wang Take a snapshot of Qinghua Wang
>
>
>
>
CHN Haibin Qu Take a snapshot of Haibin Qu
>
>
>
>
GER Jonas Baumann Take a snapshot of Jonas Baumann
>
>
>
>
MAS Khairul Hafiz Abu Hassan Take a snapshot of Khairul Hafiz Abu Hassan
>
>
>
>
CHN Zida Ma Take a snapshot of Zida Ma
>
>
>
>
HKG Sin-fai HO Take a snapshot of Sin-fai HO
>
>
>
>
CHN hongshu Qiu Take a snapshot of hongshu Qiu
>
>
>
>
JPN Shinta OZAWA Take a snapshot of Shinta OZAWA
>
>
>
>
FRA Thomas Caleyron Take a snapshot of Thomas Caleyron
>
>
>
>
UKR Valeriy Kryukov Take a snapshot of Valeriy Kryukov
>
>
>
>
JPN Minoru NAKANO Take a snapshot of Minoru NAKANO
>
>
>
>
KOR Jabee KIM Take a snapshot of Jabee KIM
>
>
>
>
NED Jorg Verhoeven Take a snapshot of Jorg Verhoeven
>
>
>
>
JPN Tsukuru Hori Take a snapshot of Tsukuru Hori
>
>
>
>
RUS Dmitrii Sharafutdinov Take a snapshot of Dmitrii Sharafutdinov
>
>
>
>
AUT Jakob Schubert Take a snapshot of Jakob Schubert
>
>
>
>
GER Jan Hojer Take a snapshot of Jan Hojer
>
>
>
>
RUS Rustam Gelmanov Take a snapshot of Rustam Gelmanov
>
>
>
>
SLO Jernej Kruder Take a snapshot of Jernej Kruder
>
>
>
>
FRA Guillaume Glairon Mondet Take a snapshot of Guillaume Glairon Mondet
>
>
>
>
routesathlets
routesathlets
Result
Semi Final WOMEN Boulder
Last Name First Name Place Result
AUT Stöhr Anna 1 4t8 4b5
JPN Noguchi Akiyo 2 3t3 4b4
USA Puccio Alex 3 3t4 4b5
JPN ODA Momoka 4 3t5 4b6
GBR Coxsey Shauna 5 3t5 4b7
GER Retschy Monika 6 3t6 4b7
GER Wurm Juliane 7 3t6 3b3
AUT Saurwein Katharina 8 3t7 4b5
KOR Kim Jain 9 3t12 3b11
GBR Leslie- Wujastyk Mina 10 2t2 3b4
RUS Chereshneva Yana 11 2t5 4b6
SLO Markovic Mina 12 2t7 4b7
KOR Sa Sol 13 2t10 4b10
RUS Iakovleva Olga 14 1t1 4b10
FRA Le Neve Melissa 15 1t2 3b4
RUS Shemulinkina Tatiana 16 1t4 3b6
CHN Jiang Rong 17 0t 3b6
KAZ Kuznetsova Tamara 18 0t 3b10
GBR Merrick Diane 19 0t 2b3
CHN liu yunqing 20 0t 1b1
Semi Final MEN Boulder
Last Name First Name Place Result
FRA Caleyron Thomas 1 4t5 4b5
JPN Hori Tsukuru 2 4t6 4b5
FRA Glairon Mondet Guillaume 3 4t6 4b6
RUS Gelmanov Rustam 4 4t7 4b7
AUT Schubert Jakob 5 4t7 4b7
RUS Sharafutdinov Dmitrii 6 4t8 4b8
UKR Kryukov Valeriy 7 4t9 4b9
GER Baumann Jonas 8 3t3 4b4
NED Verhoeven Jorg 9 3t9 4b10
SLO Kruder Jernej 10 2t3 4b4
JPN NAKANO Minoru 11 2t4 3b6
CHN Wang Qinghua 12 2t5 2b4
GER Hojer Jan 13 2t6 4b7
HKG HO Sin-fai 14 1t1 3b8
CHN Qu Haibin 15 1t1 2b2
CHN Qiu hongshu 16 1t1 2b4
JPN OZAWA Shinta 17 1t4 3b10
CHN Ma Zida 18 0t 3b12
KOR KIM Jabee 19 0t 2b4
MAS Abu Hassan Khairul Hafiz 20 0t 2b12

write to me