STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2012 Speed Arco, ITA > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2012 Speed Arco, ITA

Climbing Worldcup 2012 Speed Arco, ITA - Speed Women's and Men's Finals


01.09.2012

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Arco, ITA (1/1)

Year:
2012 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2012 Speed Arco, ITA
2012-09-01 - 2012-09-02
31.08.2012 Rockmaster Boulder Women's
01.09.2012 Speed Women's and Men's Qualifications
01.09.2012 >Speed Women's and Men's Finals
31.08.2012 Rockmaster Boulder Men's
01.09.2012 Rockmaster Lead Women's and Men's Qualifications
01.09.2012 20:30Rockmaster Lead Women's and Men's Finals
02.09.2012 Rockmaster Duel Women's and Men's Qualifications and Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.69
FRA Mawem Bassa 1 6.82
POL Komosinski Jedrzej 1 6.87
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 6.97
ITA Gontero Leonardo 1 7.01
UKR Boldyrev Danyil 1 7.02
RUS Sinitcyn Sergei 1 7.28
CZE Hroza Libor 1 7.55
POL Swirk Lukasz 9 7.12
RUS Shevchenko Arsenii 10 7.54
FRA LE COUSTER Yoann 11 7.54
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 12 7.70
ECU Quinteros Andres 13 8.45
UKR Yurko Oleksiy 14 fall
VEN Escobar Manuel 15 fall
ECU Estevez Isaac 16 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.69
RUS Kokorin Stanislav 1 6.77
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.82
ITA Gontero Leonardo 1 7.27
POL Komosinski Jedrzej 5 6.84
RUS Abdrakhmanov Sergey 6 7.90
UKR Boldyrev Danyil 7 9.49
FRA Mawem Bassa 8 fall
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.65
ITA Gontero Leonardo 1 6.79
RUS Kokorin Stanislav 3 8.81
CZE Hroza Libor 4 fall
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.50
RUS Kokorin Stanislav 2 fall
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
ITA Gontero Leonardo 1 6.60
RUS Sinitcyn Sergei 2 6.74
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 9.53
RUS Titova Natalia 1 9.56
POL Prokopiuk Monika 1 9.90
RUS Gaidamakina Alina 1 10.12
RUS Polekhina Kseniya 1 10.34
AUT Pichler Stefanie 1 10.51
RUS Levochkina Yuliya 1 10.62
FRA Heitz Margot 1 11.53
UKR Ustimenko Mariya 9 13.22
ECU Rojas Andrea 10 13.48
ECU Correa Sofia 11 15.77
POL Ropek Edyta 12 fall
UKR Savisko Anastasiya 13 fall
POL Buczek Klaudia 14 fall
UKR Boyko Mariya 15 fall
SVK Korcova Lucia 16 fall
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Titova Natalia 1 9.36
RUS Gaidamakina Alina 1 9.47
RUS Levochkina Yuliya 1 9.69
RUS Polekhina Kseniya 1 9.86
POL Prokopiuk Monika 5 9.85
RUS Krasavina Mariia 6 9.90
AUT Pichler Stefanie 7 10.07
FRA Heitz Margot 8 10.75
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Gaidamakina Alina 1 9.11
RUS Levochkina Yuliya 1 9.77
RUS Polekhina Kseniya 3 9.34
RUS Titova Natalia 4 fall
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Titova Natalia 1 8.96
RUS Polekhina Kseniya 2 8.99
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Gaidamakina Alina 1 9.04
RUS Levochkina Yuliya 2 9.70

write to me