STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2012 Lead and Speed Chamonix, FRA > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2012 Lead and Speed Chamonix, FRA

Climbing Worldcup 2012 Lead and Speed Chamonix, FRA - Speed Women's and Men's Finals


12.07.2012 21:00

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chamonix, FRA (1/1)

Year:
2012 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2012 Lead and Speed Chamonix, FRA
2012-07-12 - 2012-07-13
12.07.2012 9h30Lead Women's and Men's Qualifications
12.07.2012 17h30Speed Women's and Men's Qualifications
12.07.2012 21:00>Speed Women's and Men's Finals
13.07.2012 14:00Lead Women's and Men's Semifinals
13.07.2012 21:00Lead Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 6.36
RUS Kokorin Stanislav 1 6.45
UKR Boldyrev Danyil 1 6.46
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.55
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.64
RUS Shevchenko Arsenii 1 6.73
FRA Mawem Bassa 1 7.14
RUS Astashkin Evgeny 1 7.23
CZE Hroza Libor 9 6.39
POL Dzienski Marcin 10 6.86
POL Swirk Lukasz 11 7.03
POL Komosinski Jedrzej 12 8.12
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 13 8.46
RUS Novikov Ivan 14 8.70
UKR Yurko Oleksiy 15 fall
FRA LE COUSTER Yoann 16 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Boldyrev Danyil 1 6.41
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.48
RUS Astashkin Evgeny 1 6.76
RUS Kokorin Stanislav 1 7.19
RUS Shevchenko Arsenii 5 6.69
RUS Abdrakhmanov Sergey 6 7.27
RUS Sinitcyn Sergei 7 7.30
FRA Mawem Bassa 8 9.34
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.28
UKR Boldyrev Danyil 1 6.39
UKR Gontaryk Yaroslav 3 6.56
RUS Astashkin Evgeny 4 7.28
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.40
RUS Astashkin Evgeny 2 7.45
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Kokorin Stanislav 1 6.40
UKR Boldyrev Danyil 2 9.04
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 9.21
FRA BRUCKNER Esther 1 9.24
RUS Titova Natalia 1 9.44
FRA Jaubert Anouck 1 9.47
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.48
RUS Tsyganova Anna 1 9.50
RUS Gaidamakina Alina 1 9.52
POL Ropek Edyta 1 9.62
UKR Savisko Anastasiya 9 9.66
RUS Krasavina Mariia 10 9.90
RUS Polekhina Kseniya 11 9.94
AUT Pichler Stefanie 12 10.07
POL Buczek Klaudia 13 10.39
RUS Stepanova Nataliia 14 10.52
AUT Elmer Alexandra 15 10.63
FRA Heitz Margot 16 11.96
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 8.86
RUS Gaidamakina Alina 1 9.34
RUS Titova Natalia 1 9.42
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.46
FRA BRUCKNER Esther 5 9.26
RUS Tsyganova Anna 6 10.62
FRA Jaubert Anouck 7 11.26
POL Ropek Edyta 8 fall
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Gaidamakina Alina 1 9.08
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.10
RUS Titova Natalia 3 9.79
RUS Levochkina Yuliya 4 9.90
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Titova Natalia 1 9.40
RUS Levochkina Yuliya 2 10.64
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Rudzinska Aleksandra 1 9.00
RUS Gaidamakina Alina 2 9.19

write to me