STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2012 Boulder Log Dragomer, SLO


Climbing Worldcup 2012 Boulder Log Dragomer, SLO

Climbing Worldcup 2012 Boulder Log Dragomer, SLO - Boulder Women's and Men's Finals


22.04.2012 19:00

Gender:
female (1/3)
male (1/3)

Venue:
AUT Log Dragomer, SLO (1/4)

Year:
2012 (1/4)

Discipline:
Boulder (1/4)

Event:
Climbing Worldcup (1/4)

Stage:
Finals (1/1)
Qualifications (1/2)
Semifinals (1/1)

Who:
MEN (1/3)
WOMEN (1/3)
Loading...
Map Image gallery Seek first Seek perv Seek start nearest Seek next Seek last
Climbing Worldcup 2012 Boulder Log Dragomer, SLO
2012-04-21 - 2012-04-22
21.04.2012 10:00Boulder Men's Qualifications
21.04.2012 Boulder Women's Qualifications
22.04.2012 12:00Boulder Women's and Men's Semifinals
22.04.2012 19:00>Boulder Women's and Men's Finals
Members / Routes ? 1

2

3

4

FRA Melissa Le Neve Take a snapshot of Melissa Le Neve
>
>
>
>
JPN Akiyo Noguchi Take a snapshot of Akiyo Noguchi
>
>
>
>
JPN Momoka ODA Take a snapshot of Momoka ODA
>
>
>
>
SLO Mina Markovic Take a snapshot of Mina Markovic
>
>
>
>
GBR Shauna Coxsey Take a snapshot of Shauna Coxsey
>
>
>
AUT Anna Stöhr Take a snapshot of Anna Stöhr
>
>
>
Members / Routes ? 1

2

3

4

AUT Jakob Schubert Take a snapshot of Jakob Schubert
>
>
>
RUS Dmitrii Sharafutdinov Take a snapshot of Dmitrii Sharafutdinov
>
>
>
>
GER Thomas Tauporn Take a snapshot of Thomas Tauporn
>
>
>
>
RUS Alexey Rubtsov Take a snapshot of Alexey Rubtsov
>
>
>
>
AUT Kilian Fischhuber Take a snapshot of Kilian Fischhuber
>
>
>
>
RUS Rustam Gelmanov Take a snapshot of Rustam Gelmanov
>
>
>
FRA Guillaume Glairon Mondet Take a snapshot of Guillaume Glairon Mondet
>
>
>
routesathlets
routesathlets
Result
WOMEN Boulder
Last Name First Name Place Final Semifinal 2. Qualification Qualification
SLO Markovic Mina 1 4t8 4b7 3t3 4b5 5t5 5b5
GBR Coxsey Shauna 2 2t2 4b4 3t3 4b4 5t5 5b5
AUT Stöhr Anna 3 2t3 4b4 4t9 4b4 5t6 5b6
JPN ODA Momoka 4 2t3 4b7 3t4 4b5 5t7 5b5
JPN Noguchi Akiyo 5 1t1 4b7 2t2 3b3 5t5 5b5
FRA Le Neve Melissa 6 0t 3b7 2t3 3b3 5t7 5b6
FRA Chevrier Anne-Laure 7 2t4 3b5 2t3 4b8
FRA Sandoz Mélanie 8 2t5 2b3 5t7 5b5
RUS Shemulinkina Tatiana 9 2t6 2b2 3t4 4b4
SLO Vidmar Maja 10 2t7 3b6 5t7 5b5
GER Wurm Juliane 11 1t1 4b5 4t5 5b6
RUS Chereshneva Yana 12 1t2 3b4 5t7 5b5
FRA Thévenet Marine 12 1t2 3b4 3t5 5b7
AUT Saurwein Katharina 14 1t2 3b5 5t9 5b6
RUS Andreeva Ekaterina 15 1t2 2b3 4t5 5b6
USA Puccio Alex 16 0t 3b3 4t4 5b5
RUS Gallyamova Anna 17 0t 2b5 5t6 5b6
JPN Hagiwara Asaki 18 0t 1b2 2t3 4b5
GER Leiner Isabell 19 0t 0b 3t5 4b6
SLO Vidmar Katja 19 0t 0b 5t10 5b8
SUI Klingler Petra 21 2t4 4b10
SUI Stotz Rebekka 21 4t9 5b10
FRA AVEZOU Cecile 23 2t4 3b4
RUS Bibik Olga 23 3t3 5b5
ITA Lavarda Jenny 25 3t3 5b7
NED Zijlstra Vera 25 2t5 4b7
AUT Bacher Sabine 27 3t4 5b6
GER Retschy Monika 27 1t1 5b10
CZE Ruzickova Petra 29 1t1 4b7
UKR Shalagina Olga 29 3t4 5b7
RUS Fakhritdinova Dinara 31 3t4 4b5
USA Payne Angela 31 1t1 4b9
SUI Schwab Tabea 33 1t1 3b4
JPN YASUDA Atori 33 3t6 5b6
FRA Aveline Morgane 35 1t1 1b1
JPN EGUCHI Kaori 35 1t1 1b1
SLO Hohkraut Mateja 35 1t1 1b1
GBR Merrick Diane 35 2t3 4b7
FRA Chapet Manon 39 1t1 4b4
CZE Rajfova Silvie 40 1t1 3b6
ESP Carro Fernández Eva 41 1t1 2b4
GBR Leslie- Wujastyk Mina 41 1t2 3b5
GER Müller Jana 41 1t2 3b5
RUS Tsyganova Anna 41 1t1 2b4
FRA KAISER CLEMENTINE 45 1t2 2b3
CZE Nevelikova Karolina 45 1t1 1b1
SRB Milosavljevic Marija 47 1t3 1b1
GBR Peet Gill 47 1t2 2b3
GBR Haldenby Helen 49 1t3 1b2
AZE QULIYEVA GUNEL 49 0t 0b
MEN Boulder
Last Name First Name Place Final Semifinale 2. Qualification Qualification
RUS Gelmanov Rustam 1 3t4 4b5 3t4 4b8 4t5 5b5
AUT Fischhuber Kilian 2 3t6 4b7 3t5 3b3 5t8 5b8
GER Tauporn Thomas 3 3t9 4b7 3t16 4b18 4t8 5b5
RUS Sharafutdinov Dmitrii 4 2t2 4b4 2t2 4b4 5t7 5b5
FRA Glairon Mondet Guillaume 5 2t4 4b5 4t4 4b4 3t4 3b3
AUT Schubert Jakob 6 2t6 3b7 2t2 4b4 5t8 5b6
RUS Rubtsov Alexey 7 2t13 4b15 3t13 4b13 4t8 5b7
FRA Caleyron Thomas 8 2t2 3b3 3t6 4b7
FRA Gaidioz Loïc 9 2t2 2b2 3t6 5b7
GER Danker Stefan 10 2t3 4b11 4t5 5b6
SLO Becan Klemen 11 2t3 3b3 3t5 4b8
SLO Kruder Jernej 12 2t4 4b13 3t5 4b6
AUT Ennemoser Lukas 13 2t5 4b7 4t5 5b6
JPN Hori Tsukuru 14 2t5 3b10 3t3 4b5
CAN McColl Sean 15 2t6 4b10 4t7 5b7
JPN SUGIMOTO Rei 16 2t6 3b4 3t5 4b4
GBR Barrans David 17 2t6 3b7 3t5 4b8
ITA Preti Lucas 18 2t8 4b14 3t3 4b6
NED Verhoeven Jorg 19 1t1 3b6 4t7 4b6
JPN AMMA Sachi 20 1t1 2b3 4t7 5b11
GER Hojer Jan 21 2t3 2b2
UKR Shalagin Mykhaylo 21 3t7 5b9
NED de Leeuw Nicky 23 2t3 2b3
NED Jongeneelen Wouter 23 2t3 2b3
GBR Watson Stewart 23 2t3 2b3
AUS Webb-Parsons Christopher 23 3t9 4b11
SUI Hemund Kevin 27 2t2 5b11
GER Baumann Jonas 28 2t2 4b4
GBR Newman Tom 29 2t2 4b12
ITA Scarperi Stefan 29 2t4 4b9
FRA Kaiser Francois 31 2t3 4b6
SLO Primozic Urban 31 2t4 2b3
USA Pringle Ethan 31 2t3 4b6
CZE Stranik Martin 34 2t5 2b4
SUI Blaser Benjamin 35 2t4 4b9
SWE Rundin Robert 35 2t5 2b5
FRA Comina Fabien 37 2t4 4b10
FRA ROCHE SYLVAIN 37 2t6 2b3
SLO Becan Jure 39 2t6 2b6
ESP Sanchez González Ignacio 39 2t5 5b13
AUS Kassay James 41 2t8 3b13
JPN YAMAUCHI Makoto 41 2t5 4b8
FRA Bonder Jeremy 43 1t1 4b11
SUI Sommer Remo 43 1t1 4b5
GBR Partridge Jonathan 45 1t1 2b2
ESP TARRAZONA GASQUE Ignasi 45 1t1 2b2
GER Würth Peter 45 1t1 3b4
BEL Fernandez Raphael 48 1t2 2b3
GER Conrad Mathias 49 1t1 2b8
ITA Core Christian 49 1t3 4b11
SWE Andersson Daniel 51 1t2 3b6
ROU Ungureanu Daniel 51 1t3 2b4
ROU DRAGOI Victor 53 1t4 2b5
JPN SENBONGI Yosuke 53 1t2 2b3
BEL Farcy Nicolas 55 1t2 1b1
RUS Gogol Mikhail 55 1t5 4b21
HUN Farkas Tamás 57 1t3 2b4
CZE Nevelik Ondrej 57 1t5 2b11
BEL Mathieu Nicolas 59 1t3 2b5
ITA Vettorata Francesco 59 0t 3b13
NED Busker Hans 61 0t 2b4
SUI Krakenberger Franz 61 1t3 2b10
FRA Hequin Olivier 63 1t4 3b8
FIN Johansonn Anton 63 0t 2b5
AZE CAMALZADE SEYMUR 65 0t 0b
AZE Shahbalaye Zohrab 65 0t 0b
SLO Skofic Domen 65 1t5 3b4
UKR Zhigarev Andrew 65 0t 0b
HUN Király András 69 0t 1b1
NED Nieuwenhuijs. Michiel 70 0t 1b10
AZE IBADOV BABEK 71 0t 0b

write to me