STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2012 Boulder and Speed Chongqing, CHN > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2012 Boulder and Speed Chongqing, CHN

Climbing Worldcup 2012 Boulder and Speed Chongqing, CHN - Speed Women's and Men's Finals


14.04.2012

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chongqing, CHN (1/1)

Year:
2012 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2012 Boulder and Speed Chongqing, CHN
2012-04-13 - 2012-04-14
13.04.2012 1000 hoursBoulder Men's Qualifications
13.04.2012 1500 hoursBoulder Women's Qualifications
14.04.2012 9:30Boulder Women's and Men's Semifinals
14.04.2012 1300 hoursSpeed Women's Qualifications
14.04.2012 1300 hoursSpeed Men's Qualifications
14.04.2012 >Speed Women's and Men's Finals
14.04.2012 17:00Boulder Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Novikov Ivan 1 6.48
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.52
CHN ZHONG Qixin 1 6.52
UKR Boldyrev Danyil 1 6.60
POL Swirk Lukasz 1 6.63
CZE Hroza Libor 1 6.69
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.71
RUS Shevchenko Arsenii 1 6.82
POL Komosinski Jedrzej 9 6.85
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 10 7.01
UKR Yurko Oleksiy 10 7.01
UKR Gontaryk Yaroslav 12 7.15
RUS Kokorin Stanislav 13 7.18
RUS Astashkin Evgeny 14 7.41
CHN Zhang Ning 15 7.43
RUS Abdrakhmanov Sergey 16 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Novikov Ivan 1 6.33
CZE Hroza Libor 1 6.38
CHN ZHONG Qixin 1 6.43
RUS Timofeev Dmitrii 1 8.94
RUS Shevchenko Arsenii 5 6.53
POL Swirk Lukasz 6 6.82
RUS Sinitcyn Sergei 7 8.80
UKR Boldyrev Danyil 8 9.03
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CZE Hroza Libor 1 6.60
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.69
RUS Novikov Ivan 3 6.66
CHN ZHONG Qixin 4 6.83
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.86
RUS Novikov Ivan 2 10.50
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Timofeev Dmitrii 1 6.47
CZE Hroza Libor 2 7.28
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Titova Natalia 1 9.45
RUS Gaidamakina Alina 1 9.55
CHN He Cuilian 1 9.60
RUS Polekhina Kseniya 1 9.87
RUS Krasavina Mariia 1 10.06
POL Ropek Edyta 1 10.21
POL Rudzinska Aleksandra 1 10.39
CHN Pan Xuhua 1 11.13
RUS Levochkina Yuliya 9 9.53
POL Prokopiuk Monika 10 11.05
UKR Savisko Anastasiya 11 11.06
CHN Wangmu Renzeng 12 11.58
CHN wang yang 13 11.85
FRA Jaubert Anouck 14 11.95
FRA Heitz Margot 15 13.59
FRA BRUCKNER Esther 16 14.76
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Polekhina Kseniya 1 9.21
RUS Titova Natalia 1 9.27
RUS Gaidamakina Alina 1 9.32
RUS Krasavina Mariia 1 10.08
POL Rudzinska Aleksandra 5 9.49
CHN He Cuilian 6 9.52
POL Ropek Edyta 7 9.56
CHN Pan Xuhua 8 10.92
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 9.39
RUS Gaidamakina Alina 1 9.63
RUS Titova Natalia 3 11.26
RUS Polekhina Kseniya 4 13.98
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Titova Natalia 1 9.47
RUS Polekhina Kseniya 2 9.98
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Gaidamakina Alina 1 9.24
RUS Krasavina Mariia 2 9.44

write to me