STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO > Men's Qualifications


Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO

Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO - Men's Qualifications


19.11.2011 9.00

Gender:
male (1/1)

Venue:
AUT Kranj, SLO (1/1)

Year:
2011 (1/1)

Discipline:
Lead (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Qualifications (1/1)

Who:
MEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO
2011-11-19 - 2011-11-20
19.11.2011 9.00>Men's Qualifications
19.11.2011 14.00Women's Qualifications
19.11.2011 20:00Women's and Men's Semifinals
20.11.2011 17:15Women's and Men's Finals
 
Result
Qualification MEN Lead
Last Name First Name Place Result
JPN AMMA Sachi 1 Top
FRA Desgranges Romain 1 Top
ESP Julian Puigblanque Ramón 1 Top
AUT Lechner Mario 1 Top
JPN MATSUSHIMA Akito 1 Top
CAN McColl Sean 1 Top
KOR Min Hyunbin 1 Top
SLO Primozic Urban 1 Top
FRA Romain Manuel 1 Top
AUT Schubert Jakob 1 Top
NED Verhoeven Jorg 1 Top
NOR Midtboe Magnus 12 43
ITA Ghisolfi Stefano 13 43-
UKR Shalagin Mykhaylo 14 42
SUI Krakenberger Franz 15 42-
FRA Supper Gautier 15 42-
RUS Chernikov Mikhail 17 41-
ESP Marin Garcia Eduard 17 41-
AUT Rudigier Max 17 41-
GER Halenke Sebastian 20 40+
SLO Raztresen Jure 20 40+
SLO Skofic Domen 20 40+
GER Tauporn Thomas 20 40+
JPN WATANABE Kazuma 20 40+
SLO Becan Klemen 25 40
ITA Bombardi Marcello 25 40
KOR KIM Jabee 25 40
ITA Reffo Silvio 25 40
SLO EPIH Sergej 29 39+
MEX De Alba Flores Santiago 30 39-
GER Jung Markus 31 37
JPN SHIBATA Masaki 32 36
SLO Sova Matej 33 36-
GBR Hamer Edward 34 35-
JPN OZAWA Shinta 34 35-
SLO Zupan Izidor 34 35-
CHN Ma Zida 37 34-
ITA Vettorata Francesco 38 33+
MEX Huerta Mauricio 39 33
SLO Kruder Jernej 39 33
GER Firnenburg David 41 32
POL Babicz Filip 42 31
JPN Konishi Daisuke 43 31-
CZE Pekarek Stanislav 43 31-
KOR Sim Seolbin 43 31-
BEL Timmermans Loïc 43 31-
ITA Ischia Martino 47 29+
NED Schellingerh. Elko 47 29+
GBR Tilley Luke 49 29
NOR Olsen Eirik Birkelund 50 23+
UKR Vekla Pavlo 51 16-
CZE Binter Tomas 52 15+
GER Hanke Christoph 52 15+
MKD Serafimovski Kire 54 14
CZE Uher Dominik 55 12-
2. Qualification MEN Lead
Last Name First Name Place Result
JPN AMMA Sachi 1 Top
CAN McColl Sean 1 Top
KOR Min Hyunbin 1 Top
AUT Schubert Jakob 1 Top
NED Verhoeven Jorg 1 Top
SLO Skofic Domen 6 41-
ESP Julian Puigblanque Ramón 7 39-
NOR Midtboe Magnus 7 39-
JPN SHIBATA Masaki 7 39-
AUT Lechner Mario 10 38+
JPN OZAWA Shinta 10 38+
FRA Desgranges Romain 12 38
FRA Romain Manuel 12 38
FRA Supper Gautier 12 38
SLO Becan Klemen 15 38-
GER Tauporn Thomas 15 38-
GER Halenke Sebastian 17 37+
SLO Primozic Urban 17 37+
ITA Ghisolfi Stefano 19 37-
SLO Raztresen Jure 19 37-
SLO EPIH Sergej 21 36
SUI Krakenberger Franz 21 36
UKR Shalagin Mykhaylo 21 36
RUS Chernikov Mikhail 24 35
ITA Bombardi Marcello 25 35-
GBR Hamer Edward 25 35-
ESP Marin Garcia Eduard 25 35-
JPN MATSUSHIMA Akito 25 35-
BEL Timmermans Loïc 25 35-
POL Babicz Filip 30 34
ITA Reffo Silvio 31 33
MEX De Alba Flores Santiago 32 33-
JPN WATANABE Kazuma 32 33-
CHN Ma Zida 34 32-
JPN Konishi Daisuke 35 30
SLO Zupan Izidor 35 30
GER Hanke Christoph 37 30-
ITA Ischia Martino 37 30-
GER Jung Markus 37 30-
KOR KIM Jabee 37 30-
NED Schellingerh. Elko 37 30-
ITA Vettorata Francesco 42 29
SLO Kruder Jernej 43 28-
MEX Huerta Mauricio 44 25
GBR Tilley Luke 45 25-
GER Firnenburg David 46 24+
CZE Binter Tomas 47 24
SLO Sova Matej 48 22+
CZE Pekarek Stanislav 49 22-
CZE Uher Dominik 50 21-
NOR Olsen Eirik Birkelund 51 19-
AUT Rudigier Max 52 17-
KOR Sim Seolbin 52 17-
UKR Vekla Pavlo 52 17-
MKD Serafimovski Kire 55 16.5+

write to me