STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO


Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO

Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO - Women's and Men's Finals


20.11.2011 17:15

Gender:
female (1/3)
male (1/3)

Venue:
AUT Kranj, SLO (1/4)

Year:
2011 (1/4)

Discipline:
Lead (1/4)

Event:
Climbing Worldcup (1/4)

Stage:
Finals (1/1)
Qualifications (1/2)
Semifinals (1/1)

Who:
MEN (1/3)
WOMEN (1/3)
Loading...
Map Image gallery Seek first Seek perv Seek start nearest Seek next Seek last
Climbing Worldcup 2011 Lead Kranj, SLO
2011-11-19 - 2011-11-20
19.11.2011 9.00Men's Qualifications
19.11.2011 14.00Women's Qualifications
19.11.2011 20:00Women's and Men's Semifinals
20.11.2011 17:15>Women's and Men's Finals
Members / Routes ? 1
SLO Urban Primozic Take a snapshot of Urban Primozic
>
JPN Sachi AMMA Take a snapshot of Sachi AMMA
>
KOR Hyunbin Min Take a snapshot of Hyunbin Min
>
FRA Manuel Romain Take a snapshot of Manuel Romain
>
FRA Romain Desgranges Take a snapshot of Romain Desgranges
>
NED Jorg Verhoeven Take a snapshot of Jorg Verhoeven
>
CAN Sean McColl Take a snapshot of Sean McColl
>
AUT Jakob Schubert Take a snapshot of Jakob Schubert
>
Members / Routes ? 1
FRA Charlotte Durif Take a snapshot of Charlotte Durif
>
BEL Mathilde Brumagne Take a snapshot of Mathilde Brumagne
>
SLO Maja Vidmar Take a snapshot of Maja Vidmar
>
AUT Katharina Posch Take a snapshot of Katharina Posch
>
AUT Johanna Ernst Take a snapshot of Johanna Ernst
>
AUT Angela Eiter Take a snapshot of Angela Eiter
>
KOR Jain Kim Take a snapshot of Jain Kim
>
SLO Mina Markovic Take a snapshot of Mina Markovic
>
routesathlets
routesathlets
Result
MEN Lead
Last Name First Name Place Final Semi Final 2. Qualification Qualification
CAN McColl Sean 1 35+ Top Top 1. Top 1.
JPN AMMA Sachi 2 35 38+ Top 1. Top 1.
AUT Schubert Jakob 3 32- Top Top 1. Top 1.
FRA Desgranges Romain 4 31 Top 38 12. Top 1.
SLO Primozic Urban 5 31- 38 37+ 17. Top 1.
NED Verhoeven Jorg 6 30- Top Top 1. Top 1.
FRA Romain Manuel 7 30- 39+ 38 12. Top 1.
KOR Min Hyunbin 8 30- 39 Top 1. Top 1.
NOR Midtboe Magnus 9 36+ 39- 7. 43 12.
GER Tauporn Thomas 10 36+ 38- 15. 40+ 20.
ESP Julian Puigblanque Ramón 11 36 39- 7. Top 1.
RUS Chernikov Mikhail 12 36 35 24. 41- 17.
JPN MATSUSHIMA Akito 13 35+ 35- 25. Top 1.
SLO Skofic Domen 14 33 41- 6. 40+ 20.
UKR Shalagin Mykhaylo 15 32 36 21. 42 14.
SLO Becan Klemen 16 32 38- 15. 40 25.
ESP Marin Garcia Eduard 17 32- 35- 25. 41- 17.
AUT Lechner Mario 18 30 38+ 10. Top 1.
JPN SHIBATA Masaki 19 30 39- 7. 36 32.
ITA Ghisolfi Stefano 20 30- 37- 19. 43- 13.
SUI Krakenberger Franz 21 30- 36 21. 42- 15.
SLO Raztresen Jure 22 30- 37- 19. 40+ 20.
SLO EPIH Sergej 23 30- 36 21. 39+ 29.
FRA Supper Gautier 24 29 38 12. 42- 15.
GER Halenke Sebastian 25 22 37+ 17. 40+ 20.
JPN OZAWA Shinta 26 20- 38+ 10. 35- 34.
JPN WATANABE Kazuma 27 33- 32. 40+ 20.
ITA Bombardi Marcello 28 35- 25. 40 25.
ITA Reffo Silvio 29 33 31. 40 25.
GBR Hamer Edward 30 35- 25. 35- 34.
AUT Rudigier Max 31 17- 52. 41- 17.
MEX De Alba Flores Santiago 32 33- 32. 39- 30.
KOR KIM Jabee 33 30- 37. 40 25.
BEL Timmermans Loïc 34 35- 25. 31- 43.
GER Jung Markus 35 30- 37. 37 31.
SLO Zupan Izidor 36 30 35. 35- 34.
CHN Ma Zida 37 32- 34. 34- 37.
POL Babicz Filip 38 34 30. 31 42.
JPN Konishi Daisuke 39 30 35. 31- 43.
SLO Sova Matej 40 22+ 48. 36- 33.
ITA Vettorata Francesco 41 29 42. 33+ 38.
SLO Kruder Jernej 42 28- 43. 33 39.
MEX Huerta Mauricio 43 25 44. 33 39.
ITA Ischia Martino 44 30- 37. 29+ 47.
NED Schellingerh. Elko 44 30- 37. 29+ 47.
GER Firnenburg David 46 24+ 46. 32 41.
GER Hanke Christoph 47 30- 37. 15+ 52.
CZE Pekarek Stanislav 48 22- 49. 31- 43.
GBR Tilley Luke 49 25- 45. 29 49.
KOR Sim Seolbin 50 17- 52. 31- 43.
CZE Binter Tomas 51 24 47. 15+ 52.
NOR Olsen Eirik Birkelund 52 19- 51. 23+ 50.
UKR Vekla Pavlo 53 17- 52. 16- 51.
CZE Uher Dominik 54 21- 50. 12- 55.
MKD Serafimovski Kire 55 16.5+ 55. 14 54.
WOMEN Lead
Last Name First Name Place Final Semi Final 2. Qualification Qualification
KOR Kim Jain 1 47- Top Top 1. Top 1.
SLO Markovic Mina 2 44- Top Top 1. Top 1.
AUT Posch Katharina 3 31.5+ 39- Top 1. 38- 5.
BEL Brumagne Mathilde 4 28- 38 42- 8. 38- 5.
SLO Vidmar Maja 5 27+ 38+ 38- 17. 38- 5.
AUT Eiter Angela 6 26 Top Top 1. Top 1.
FRA Durif Charlotte 7 26 38 40- 9. 38- 5.
AUT Ernst Johanna 8 20- 42 Top 1. 36- 13.
RUS Chereshneva Yana 9 37 Top 1. Top 1.
AUT Bacher Barbara 10 37- 40- 9. 38- 5.
ITA Lavarda Jenny 11 36- 40- 9. 34+ 18.
FRA Ciavaldini Caroline 12 34- 39- 15. 38- 5.
RUS Fakhritdinova Dinara 13 33+ 40- 9. 36- 13.
AUT Schranz Christine 14 33 Top 1. 38- 5.
KOR Han Seuran 15 33- 40- 9. 27 31.
FRA DUFRAISSE Alizée 16 33- 39- 15. 33+ 24.
NOR Sandbu Maria Davies 17 30+ 38- 17. 35- 15.
RUS Terenteva Galina 18 30+ 33- 23. 35- 15.
KOR Sa Sol 19 29+ 36 22. 34+ 18.
SUI Stotz Rebekka 20 29- 37 19. 35- 15.
AUT Stütz Christina 21 28 36+ 21. 34 20.
SLO Gosar Asja 22 28- 37 19. 34 20.
UKR Shalagina Olga 23 27+ 40- 9. 37- 12.
NED van Bergen Nikki 24 24.5 31+ 25. 33 25.
SUI Sigrist Manuela 25 16- 33- 23. 34 20.
CZE Svobodova Tereza 26 16- 29- 27. 34- 23.
RUS Bibik Olga 27 30- 26. 29- 28.
SLO LENARDIC Jera 28 29- 27. 30- 27.
ITA Avoscan Sara 29 29- 27. 28- 29.
SLO Sustersic Tina 29 29- 27. 28- 29.
ISR Kremer Valeri 31 28 33. 31- 26.
JPN ONOE Aya 32 29- 27. 27 31.
SLO KADIC Katja 33 28+ 32. 27 31.
BUL Georgieva Maria 34 16 35. 17+ 34.
CHN Jiang Rong 34 20- 34. 17- 35.

write to me