STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN

Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN - Speed Women's and Men's Finals


03.09.2011 17:00

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Xining, CHN (1/1)

Year:
2011 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN
2011-09-02 - 2011-09-03
02.09.2011 10:30AMLead Women's and Men's Qualifications
02.09.2011 16:30Speed Women's and Men's Qualifications
03.09.2011 10:00AMLead Women's and Men's Semifinals
03.09.2011 15:30Lead Women's and Men's Finals
03.09.2011 17:00>Speed Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 6.42
CHN ZHONG Qixin 1 6.70
CZE Hroza Libor 1 6.78
POL Komosinski Jedrzej 1 6.99
POL Swirk Lukasz 1 7.13
RUS Shevchenko Arsenii 1 7.55
RUS Sinitcyn Sergei 1 8.07
INA Galar Pandu Asmoro 1 9.18
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 9 7.05
INA Mamiri Tonny 10 7.29
INA Abudzar Yulianto 11 8.11
RUS Kokorin Stanislav 12 8.65
CHN Zhang Ning 13 9.96
RUS Astashkin Evgeny 14 fall
RUS Nigmanov Zufar 14 fall
CHN Zhong Lincai 14 fall
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.48
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.57
POL Swirk Lukasz 1 7.74
INA Galar Pandu Asmoro 1 8.06
POL Komosinski Jedrzej 5 6.60
CZE Hroza Libor 6 8.15
RUS Abdrakhmanov Sergey 7 fall
RUS Shevchenko Arsenii 7 fall
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Swirk Lukasz 1 6.62
CHN ZHONG Qixin 1 6.84
INA Galar Pandu Asmoro 3 6.77
RUS Sinitcyn Sergei 4 8.04
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
INA Galar Pandu Asmoro 1 7.73
RUS Sinitcyn Sergei 2 fall
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.33
POL Swirk Lukasz 2 6.77
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 9.60
POL Ropek Edyta 1 9.95
RUS Gaidamakina Alina 1 10.07
RUS Alekseeva Kseniia 1 10.22
INA Neliwati Evi 1 10.35
CHN He Cuilian 1 10.51
TPE Lee Hung Ying 1 11.62
RUS Krasavina Mariia 1 12.16
KAZ Kuznetsova Tamara 9 10.60
CHN Pan Xuhua 10 10.76
CHN wang yang 11 10.92
CHN Wangmu Renzeng 12 11.42
CHN Renqing Lamu 13 11.78
RUS Tsyganova Anna 14 12.13
CHN gesang wangmu 15 12.29
INA Tita Supita 16 13.77
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 9.59
RUS Alekseeva Kseniia 1 9.60
RUS Krasavina Mariia 1 9.60
INA Neliwati Evi 1 9.88
CHN He Cuilian 5 9.68
POL Ropek Edyta 6 9.72
RUS Gaidamakina Alina 7 9.92
TPE Lee Hung Ying 8 fall
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.87
RUS Alekseeva Kseniia 1 9.79
RUS Levochkina Yuliya 3 9.70
INA Neliwati Evi 4 11.19
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 9.42
INA Neliwati Evi 2 10.13
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 8.89
RUS Alekseeva Kseniia 2 13.09

write to me