STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN > Lead Women's and Men's Semifinals


Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN

Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN - Lead Women's and Men's Semifinals


03.09.2011 10:00AM

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Xining, CHN (1/1)

Year:
2011 (1/1)

Discipline:
Lead (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Semifinals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
Map Seek first Seek perv Seek start nearest Seek next Seek last
Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN
2011-09-02 - 2011-09-03
02.09.2011 10:30AMLead Women's and Men's Qualifications
02.09.2011 16:30Speed Women's and Men's Qualifications
03.09.2011 10:00AM>Lead Women's and Men's Semifinals
03.09.2011 15:30Lead Women's and Men's Finals
03.09.2011 17:00Speed Women's and Men's Finals
Members / Routes ? M1
INA Indra Yogaswara Take a snapshot of Indra Yogaswara
>
TPE YEU-SHIANG CHANG Take a snapshot of YEU-SHIANG CHANG
>
CHN Changfeng Qu Take a snapshot of Changfeng Qu
>
CHN Haibin Qu Take a snapshot of Haibin Qu
>
INA Amri Amri Take a snapshot of Amri Amri
>
CHN Qinghua Wang Take a snapshot of Qinghua Wang
>
CHN Zida Ma Take a snapshot of Zida Ma
>
KOR Jabee KIM Take a snapshot of Jabee KIM
>
KOR Seolbin Sim Take a snapshot of Seolbin Sim
>
JPN Masaki SHIBATA Take a snapshot of Masaki SHIBATA
>
CHN Jiacuo Suolang Take a snapshot of Jiacuo Suolang
>
JPN Tatsumi NITTA Take a snapshot of Tatsumi NITTA
>
JPN Hidekazu ITO Take a snapshot of Hidekazu ITO
>
JPN Kazuma WATANABE Take a snapshot of Kazuma WATANABE
>
AUT Mario Lechner Take a snapshot of Mario Lechner
>
JPN Akito MATSUSHIMA Take a snapshot of Akito MATSUSHIMA
>
KOR Sangwon Son Take a snapshot of Sangwon Son
>
RUS Mikhail Chernikov Take a snapshot of Mikhail Chernikov
>
FRA Romain Desgranges Take a snapshot of Romain Desgranges
>
KOR Hyunbin Min Take a snapshot of Hyunbin Min
>
FRA Gautier Supper Take a snapshot of Gautier Supper
>
GER Thomas Tauporn Take a snapshot of Thomas Tauporn
>
JPN Sachi AMMA Take a snapshot of Sachi AMMA
>
FRA Manuel Romain Take a snapshot of Manuel Romain
>
ESP Ramón Julian Puigblanque Take a snapshot of Ramón Julian  Puigblanque
>
AUT Jakob Schubert Take a snapshot of Jakob Schubert
>
Members / Routes ? F1
CHN wangmu gesang Take a snapshot of wangmu gesang
>
KAZ Tamara Kuznetsova Take a snapshot of Tamara Kuznetsova
>
INA Uji Ayu Sukmandiri Take a snapshot of Uji Ayu Sukmandiri
>
CHN Rong Jiang Take a snapshot of Rong Jiang
INA Abdul Rohma Syarifah Take a snapshot of Abdul Rohma Syarifah
>
CHN Renzeng Wangmu Take a snapshot of Renzeng Wangmu
>
INA Baco Achmad Wilda Take a snapshot of Baco Achmad Wilda
>
KOR Hannarai Song Take a snapshot of Hannarai Song
>
TPE Hsiu-Ju Lin Take a snapshot of Hsiu-Ju Lin
>
TPE Hung Ying Lee Take a snapshot of Hung Ying Lee
>
CHN Lamu Renqing Take a snapshot of Lamu Renqing
>
CHN Xuhua Pan Take a snapshot of Xuhua Pan
>
AUT Barbara Bacher Take a snapshot of Barbara Bacher
>
KOR Seuran Han Take a snapshot of Seuran Han
>
KOR Jain Kim Take a snapshot of Jain Kim
>
JPN Momoka ODA Take a snapshot of Momoka ODA
>
FRA Charlotte Durif Take a snapshot of Charlotte Durif
>
AUT Christine Schranz Take a snapshot of Christine Schranz
>
RUS Yana Chereshneva Take a snapshot of Yana Chereshneva
>
FRA Caroline Ciavaldini Take a snapshot of Caroline Ciavaldini
>
SLO Maja Vidmar Take a snapshot of Maja Vidmar
>
AUT Katharina Posch Take a snapshot of Katharina Posch
>
SLO Mina Markovic Take a snapshot of Mina Markovic
>
routesathlets
routesathlets
Result
Semi Final MEN Lead
Last Name First Name Place Result
ESP Julian Puigblanque Ramón 1 Top
KOR Min Hyunbin 2 44-
AUT Schubert Jakob 2 44-
JPN AMMA Sachi 4 43+
FRA Romain Manuel 5 41+
JPN MATSUSHIMA Akito 6 37
FRA Desgranges Romain 7 37-
GER Tauporn Thomas 8 36-
AUT Lechner Mario 9 35-
KOR Son Sangwon 9 35-
FRA Supper Gautier 11 34
RUS Chernikov Mikhail 12 34-
JPN NITTA Tatsumi 13 33-
CHN Ma Zida 14 32-
JPN WATANABE Kazuma 15 31+
JPN ITO Hidekazu 16 31-
KOR Sim Seolbin 17 31-
KOR KIM Jabee 18 31-
JPN SHIBATA Masaki 19 28+
CHN Suolang Jiacuo 20 28-
CHN Wang Qinghua 21 27+
INA Yogaswara Indra 22 27-
INA Amri Amri 23 25-
CHN Qu Haibin 24 25-
TPE CHANG YEU-SHIANG 25 24
CHN Qu Changfeng 26 24-
Semi Final WOMEN Lead
Last Name First Name Place Result
SLO Markovic Mina 1 Top
KOR Kim Jain 2 Top
SLO Vidmar Maja 3 44+
AUT Posch Katharina 4 42-
RUS Chereshneva Yana 5 41+
JPN ODA Momoka 5 41+
FRA Durif Charlotte 7 41-
AUT Bacher Barbara 8 41-
FRA Ciavaldini Caroline 9 40+
AUT Schranz Christine 9 40+
KOR Han Seuran 11 40+
CHN Pan Xuhua 12 39
CHN Renqing Lamu 13 39-
TPE Lee Hung Ying 14 32
INA Sukmandiri Uji Ayu 15 32-
KAZ Kuznetsova Tamara 16 32-
KOR Song Hannarai 17 30+
INA Wilda Baco Achmad 18 30
INA Syarifah Abdul Rohma 19 30
TPE Lin Hsiu-Ju 20 30-
CHN Wangmu Renzeng 21 30-
CHN Jiang Rong 22 27-
CHN gesang wangmu 23 18

write to me