STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN


Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN

Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN - Speed Women's and Men's Finals


03.09.2011 17:00

Gender:
female (1/5)
male (1/5)

Venue:
AUT Xining, CHN (1/5)

Year:
2011 (1/5)

Discipline:
Lead (1/3)
Speed (1/2)

Event:
Climbing Worldcup (1/5)

Stage:
Finals (1/2)
Qualifications (1/2)
Semifinals (1/1)

Who:
MEN (1/5)
WOMEN (1/5)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Xining, CHN
2011-09-02 - 2011-09-03
02.09.2011 10:30AMLead Women's and Men's Qualifications
02.09.2011 16:30Speed Women's and Men's Qualifications
03.09.2011 10:00AMLead Women's and Men's Semifinals
03.09.2011 15:30Lead Women's and Men's Finals
03.09.2011 17:00>Speed Women's and Men's Finals
 
Result
MEN Lead
Last Name First Name Place Final Semi Final 2. Qualification Qualification
AUT Schubert Jakob 1 Top 44- Top 1. Top 1.
JPN AMMA Sachi 2 Top 43+ Top 1. Top 1.
FRA Romain Manuel 3 Top 41+ Top 1. Top 1.
FRA Desgranges Romain 4 Top 37- Top 1. Top 1.
ESP Julian Puigblanque Ramón 5 45- Top Top 1. Top 1.
GER Tauporn Thomas 6 42 36- Top 1. Top 1.
JPN MATSUSHIMA Akito 7 34- 37 Top 1. Top 1.
KOR Min Hyunbin 8 13 44- Top 1. Top 1.
AUT Lechner Mario 9 35- Top 1. Top 1.
KOR Son Sangwon 9 35- Top 1. Top 1.
FRA Supper Gautier 11 34 Top 1. Top 1.
RUS Chernikov Mikhail 12 34- Top 1. Top 1.
JPN NITTA Tatsumi 13 33- 34- 15. 38- 13.
CHN Ma Zida 14 32- 27- 24. 33- 16.
JPN WATANABE Kazuma 15 31+ Top 1. 35 14.
JPN ITO Hidekazu 16 31- Top 1. 33+ 15.
KOR Sim Seolbin 17 31- 30 17. 32- 20.
KOR KIM Jabee 18 31- 28+ 18. 32 18.
JPN SHIBATA Masaki 19 28+ 28+ 18. 32+ 17.
CHN Suolang Jiacuo 20 28- 32 16. 32 18.
CHN Wang Qinghua 21 27+ 28+ 18. 31+ 21.
INA Yogaswara Indra 22 27- 28- 22. 10- 28.
INA Amri Amri 23 25- 28 21. 31- 22.
CHN Qu Haibin 24 25- 28- 22. 23- 24.
TPE CHANG YEU-SHIANG 25 24 26- 25. 22- 25.
CHN Qu Changfeng 26 24- 20- 27. 30 23.
INA Akbar Huda Wardana 27 24- 26. 21- 26.
TPE Tzeng Jiun-Jie 28 15- 29. 16- 27.
TPE Hung Jau Shiuan 29 16 28. 10- 28.
WOMEN Lead
Last Name First Name Place Final Semi Final 2. Qualification Qualification
SLO Markovic Mina 1 Top Top Top 1. Top 1.
KOR Kim Jain 2 Top Top 39- 10. Top 1.
AUT Posch Katharina 3 43+ 42- Top 1. Top 1.
SLO Vidmar Maja 4 41- 44+ Top 1. Top 1.
JPN ODA Momoka 5 41- 41+ Top 1. Top 1.
FRA Durif Charlotte 6 40+ 41- Top 1. Top 1.
RUS Chereshneva Yana 7 40- 41+ Top 1. Top 1.
AUT Bacher Barbara 8 40- 41- 39- 10. 45 10.
FRA Ciavaldini Caroline 9 40+ Top 1. Top 1.
AUT Schranz Christine 9 40+ Top 1. Top 1.
KOR Han Seuran 11 40+ Top 1. 45 10.
CHN Pan Xuhua 12 39 36- 12. 41- 13.
CHN Renqing Lamu 13 39- 33 13. 41 12.
TPE Lee Hung Ying 14 32 32 14. 36+ 16.
INA Sukmandiri Uji Ayu 15 32- 26- 21. 33+ 19.
KAZ Kuznetsova Tamara 16 32- 30 20. 31 22.
KOR Song Hannarai 17 30+ 32- 15. 36- 17.
INA Wilda Baco Achmad 18 30 31 17. 37- 15.
INA Syarifah Abdul Rohma 19 30 31 17. 32- 20.
TPE Lin Hsiu-Ju 20 30- 31 17. 38- 14.
CHN Wangmu Renzeng 21 30- 32- 15. 31+ 21.
CHN Jiang Rong 22 27- 26- 21. 34 18.
CHN gesang wangmu 23 18 24 23. 24+ 23.
MEN Speed
Last Name First Name Place Final Small final 1/2 - Final 1/4 - Final 1/8 - Final Qualification
CHN ZHONG Qixin 1 6.33 6.84 6.48 6.70 6.34
POL Swirk Lukasz 2 6.77 6.62 7.74 7.13 7.31
INA Galar Pandu Asmoro 3 7.73 6.77 8.06 9.18 7.96
RUS Sinitcyn Sergei 4 fall 8.04 6.57 8.07 6.92
POL Komosinski Jedrzej 5 6.60 6.99 7.35
CZE Hroza Libor 6 8.15 6.78 7.75
RUS Shevchenko Arsenii 7 fall 7.55 7.48
RUS Abdrakhmanov Sergey 8 fall 6.42 8.40
RUS Vaitsekhovsk. Evgenii 9 7.05 6.79
INA Mamiri Tonny 10 7.29 7.41
INA Abudzar Yulianto 11 8.11 7.29
RUS Kokorin Stanislav 12 8.65 6.41
CHN Zhang Ning 13 9.96 7.46
RUS Astashkin Evgeny 14 fall 6.62
CHN Zhong Lincai 15 fall 7.61
RUS Nigmanov Zufar 16 fall 8.44
CHN Suolang Jiacuo 17 8.82
TPE Tzeng Jiun-Jie 18 9.33
CHN Ma Zida 19 9.81
WOMEN Speed
Last Name First Name Place Final Small final 1/2 - Final 1/4 - Final 1/8 - Final Qualification
RUS Krasavina Mariia 1 8.89 8.87 9.60 12.16 9.32
RUS Alekseeva Kseniia 2 13.09 9.79 9.60 10.22 10.16
RUS Levochkina Yuliya 3 9.42 9.70 9.59 9.60 10.15
INA Neliwati Evi 4 10.13 11.19 9.88 10.35 10.32
CHN He Cuilian 5 9.68 10.51 9.86
POL Ropek Edyta 6 9.72 9.95 10.13
RUS Gaidamakina Alina 7 9.92 10.07 9.84
TPE Lee Hung Ying 8 fall 11.62 10.72
KAZ Kuznetsova Tamara 9 10.60 10.73
CHN Pan Xuhua 10 10.76 11.09
CHN wang yang 11 10.92 11.71
CHN Wangmu Renzeng 12 11.42 12.17
CHN Renqing Lamu 13 11.78 12.28
RUS Tsyganova Anna 14 12.13 10.63
CHN gesang wangmu 15 12.29 12.40
INA Tita Supita 16 13.77 11.61
INA Welyanti Santi 17 12.48
CHN Jiang Rong 18 13.65

write to me