STANGENZIRKEL.COM
 


National Climbing Team
About stangenzirkel
 

Home > Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Chamonix, FRA > Speed Women's and Men's Finals


Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Chamonix, FRA

Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Chamonix, FRA - Speed Women's and Men's Finals


12.07.2011

Gender:
female (1/1)
male (1/1)

Venue:
AUT Chamonix, FRA (1/1)

Year:
2011 (1/1)

Discipline:
Speed (1/1)

Event:
Climbing Worldcup (1/1)

Stage:
Finals (1/1)

Who:
MEN (1/1)
WOMEN (1/1)
Loading...
 
Map
Climbing Worldcup 2011 Lead and Speed Chamonix, FRA
2011-07-12 - 2011-07-13
12.07.2011 09:30Lead Women's and Men's Qualifications
12.07.2011 17:00Speed Women's Qualifications
12.07.2011 18:00Speed Men's Qualifications
12.07.2011 >Speed Women's and Men's Finals
13.07.2011 08:30Lead Women's and Men's Semifinals
13.07.2011 Lead Women's and Men's Finals
 
Result
1/8 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.70
RUS Novikov Ivan 1 6.83
UKR Gontaryk Yaroslav 1 6.88
CZE Hroza Libor 1 6.93
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.94
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 7.04
POL Swirk Lukasz 1 7.10
RUS Kokorin Stanislav 1 8.21
RUS Nigmanov Zufar 9 7.09
RUS Payl Konstantin 10 7.10
KAZ Bokanov Sayat 11 7.23
UKR Boldyrev Danyil 12 7.31
POL Dzienski Marcin 13 7.36
UKR Yurko Oleksiy 14 7.99
RUS Vedenchuk Viacheslav 15 8.23
1/4 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 6.50
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 6.54
RUS Sinitcyn Sergei 1 6.72
CZE Hroza Libor 1 6.75
POL Swirk Lukasz 5 6.79
UKR Gontaryk Yaroslav 6 7.39
RUS Novikov Ivan 6 7.39
RUS Kokorin Stanislav 8 11.81
1/2 - Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 6.52
CZE Hroza Libor 1 6.80
RUS Sinitcyn Sergei 3 6.90
CHN ZHONG Qixin 4 7.34
Small final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
CHN ZHONG Qixin 1 7.45
RUS Sinitcyn Sergei 2 8.58
Final MEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Abdrakhmanov Sergey 1 6.37
CZE Hroza Libor 2 7.74
1/8 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Levochkina Yuliya 1 9.48
RUS Krasavina Mariia 1 9.63
POL Ropek Edyta 1 9.75
RUS Tsyganova Anna 1 9.82
FRA Jaubert Anouck 1 9.90
FRA Heitz Margot 1 10.01
POL Rudzinska Aleksandra 1 10.07
RUS Gaidamakina Alina 1 10.53
RUS Titova Natalia 9 9.64
CHN He Cuilian 10 10.08
FRA BRUCKNER Esther 11 10.16
RUS Polekhina Kseniya 12 10.31
VEN Blanco Lucelia 13 10.42
RUS Golovina Ekaterina 14 10.79
RUS Alekseeva Kseniia 15 11.44
1/4 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Ropek Edyta 1 9.30
RUS Krasavina Mariia 1 9.58
RUS Gaidamakina Alina 1 9.92
FRA Jaubert Anouck 1 12.91
RUS Tsyganova Anna 5 9.75
FRA Heitz Margot 6 9.95
POL Rudzinska Aleksandra 7 10.07
RUS Levochkina Yuliya 8 fall
1/2 - Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Ropek Edyta 1 9.19
RUS Gaidamakina Alina 1 9.50
RUS Krasavina Mariia 3 9.64
FRA Jaubert Anouck 4 9.88
Small final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
RUS Krasavina Mariia 1 9.67
FRA Jaubert Anouck 2 10.40
Final WOMEN Speed
Last Name First Name Place Result
POL Ropek Edyta 1 9.31
RUS Gaidamakina Alina 2 9.45

write to me